Jak a kde se sebevzdělávám?

„Oficiální vzdělání vám zajistí živobytí. Sebevzdělávání vám zajistí bohatství.“

Jim Rohm

V poslední době se mi ve zprávách množí dotazy na to, zda a jak se vzdělávám, co nebo koho sleduji a podobně. Rozhodl jsem se toho využít, udělat si osobní inventuru a sepsat jednotlivé zdroje do přehledného článku. Věřím, že to některým z vás pomůže a třeba objevíte nové možnosti sebevzdělávání se.

Před tím, než se do vzdělávání pustíte, doporučuji vám zhlédnout tuto sérii rozhovorů s Jirkou Rosteckým a Petrem Pouchlým. Věnuji se osobnímu rozvoji od A do Z.

Jak přemýšlet nad osobním rozvojem?

Jak poznat sám sebe?

Jak si nastavit cíle v osobním rozvoji?

Jak efektivně přistupovat k sebevzdělávání?

Jak rozvíjet vaše kolegy a pomáhat jim v profesním růstu?

Podcasty

V den, kdy jsem objevil podcasty jsem přestal poslouchat hudbu. Zrušil jsem své členství na Spotify a již jsem ho znovu neobnovil. Po každé, když jedu autobusem, jdu do obchodu, jdu se projít, nebo někde čekám – poslouchám.  A sám se divím, kolik toho je. Poslouchám v aplikaci „Podcasty“, kterou najdete ve svém Iphone, ale poslouchat můžete jak na PC, tak na Androidu.

Proti proudu

Mladý podnikatel

Na vlně podnikání

Strategické zisky

Demarketing

Deep Talks

Insight

Na volné noze

PROBUDOBRA show

Vaše jméno je vaše značka

Vzdělávej se online, žij offline

Z podpalubí

Perpetual Traffic

The GarryVee Audio Experience

Blogy

Snažím se číst hlavně novinky ze svého oboru, novinky z marketingu a podobně. Snažím se denně přečíst alespoň jeden článek. Články si ukládám do Pocketu.  Doporučuji používat štítky, abyste věděli, o čem článek je a co si přečíst jako první.

Newsfeed.cz

Newsfeed.org

Modrá krev

AdLeaks

Cpcstrategy.com

Neil Patel

M-journal.cz

Markething.cz

Businessgram.eu

Manychat

AdEspresso

Facebookové skupiny

Skupiny na Facebooku jsou jedním z posledních pozůstatků „sociální sítě“ na Facebooku. Pokud se pohybujete v oblasti Facebookové reklamy, určitě jste mě již  v nějaké viděli. Rád komentuji, přispívám a posílám GIFy. 🙂

Messenger a chatbot marketing

Placen za svou existenci

Facebook Ad Buyers

Staráme se o marketing a sociálno

Modrokrevníci – skupina pouze pro zákazníky Modrákrev.cz

Marketing na Instagramu

Knížky

Za dva měsíce to bude rok, co mám rozečtenou knihu Na volné noze. Takže těch 760 stránek je pro mě na rok, až dost. Další v pořadí bude Dotcom Secrets. Vzhledem k tomu, že mi hodně vyhovují podcasty, chystám se na audio knihy a věřím, že poté dokážu přečíst více knih za rok. V TodoIstu mám seznam, které bych chtěl (jednou) přečíst. Mám tam například Ovládněte svuj mozek, Hluboká práce, Štěstí doručeno, War of Art. Jednoduše řečeno, líbí se mi většina knih, které vydává nakladatelství Melvil.

Hudba

Nedokážu si představit, že bych pracoval bez hudby. Zlepšuje mi to soustředění. Nemůžu však poslouchat zpěv, nebo písničky, kde je text. Ruší mě to. Poslouchám tedy většinou tyto playlisty. Také existují aplikace, které fungují na podobném principu, doporučit můžu třeba Brain.fm. Ale musíte jim dát nějakou tu kačku.

Online kurzy

V Česku existuje poměrně zajímavá platforma SEDUO.cz. Na své angličtině pracuji skrze online kurz online-jazyky.cz.

Youtube

Ano i Youtube se dnes dá využít jako další vzdělávací platforma. Najdete zde spoustu přednášek z TEDx, svůj kanál má i GarryVee. Také jsou zde zajímavé kanály jako kanál Roberta Němce, Zeptej se Filipa, záznamy z Barcampu, záznamy z Shopcampu, záznamy z akcí Eshopista.cz, Lidé z praxe, Students & Co., Kamil Aujeský, Petr Ludwig a také třeba Kreativní kreatury.

A jak se vzděláváte vy? Máte nějaký tip, hack či trik, jak se lépe sebevzdělávat? Podělte se o něj s námi v komentářích!

Vít Schaffarczik
Od roku 2015 se věnuji Facebookové reklamě. Spravoval jsem kampaně ve více, než 10 zemí světa a na třech různých kontinentech.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde

  • Rubriky
  • Odběr novinek

    Po stisknutí tlačítka, vám přijde e-mail, kterým potvrdíte, že chcete odebírat e-maily vybraných témat.

    Jaké články z odboru vás zajímají?
    Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budeme (Your World s.r.o., IČ 05489679.) v rámci projektu Kluci v Praxi zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblastí, které si vyberete v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více zde