Jak si založit firemní Facebook?

Podnikáte a ještě nejste na Facebooku? Pojďme to změnit! Založení firemní facebookové stránky je opravdu velmi jednoduché a celý proces zabere pouze několik minut. Potřebovat budete osobní FB profil, fotografii na úvodní fotku a logo.

Po přihlášení na svůj Facebook klikněte vpravo nahoře na šipku, která směřuje dolů a v menu vybereme Vytvořit stránku. 

 

Následně vyskočí okno, kde si budete muset vybrat pro koho stránku vytvoříme. Máte dvě možnosti:

A) Firma nebo značka
B) 
Komunita nebo veřejně známá osobnost.

Výběr tedy záleží na účelu vaší Facebookové stránky. Pokud zakládáte stránku pro svou firmu, vyberte možnost A. Pokud chcete pomocí FB stránky šířit nějaké myšlenky a sdružovat podobně smýšlející lidi nebo rozšířit věhlas svému jménu, volte B. My si dnes ukážeme jak založit firemní facebookovou stránku.

 

Po kliknutí na „Začínáme“ musíte napsat Název stránky a vybrat kategorii, do které vaše firma spadá. Následně vyplníte adresu, kde vaše firma sídlí.

 

Po kliknutí na Pokračovat vás Facebook postupně vyzve k tomu, abyste nahráli logo své firmy a úvodní fotku , která bude ozdobou vaší firemní facebookové stránky.

A stránka je vytvořená! Ale samotným založení facebookové stránky práce nekončí. Nyní je potřeba firemní facebookovou stránku správně nastavit a připravit ji na první návštěvníky. Na co nesmíte zapomenout?

 • Vyplnit všechny údaje v záložce „Informace“.

 • Nastavte si správně tlačítko na své FB stránce. O tom, jak můžete mít na FB stránce dokonce dvě tlačítka, jsem psal v tomto článku.
 • Zvolte si správnou šablonu, která bude vaší stránce sedět!

Správné založení a nastavení firemní facebookové stránky je velmi důležité, ale není to vše. Nyní je potřeba pustit se do tvorby poutavého obsahu. O tom ale zase příště.

Vít Schaffarczik
Od roku 2015 se věnuji Facebookové reklamě. Spravoval jsem kampaně ve více, než 10 zemí světa a na třech různých kontinentech.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde

 • Rubriky
 • Odběr novinek

  Po stisknutí tlačítka, vám přijde e-mail, kterým potvrdíte, že chcete odebírat e-maily vybraných témat.

  Jaké články z odboru vás zajímají?
  Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budeme (Your World s.r.o., IČ 05489679.) v rámci projektu Kluci v Praxi zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblastí, které si vyberete v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více zde