Honza Tipmann

GRAFIK • WEBDESIGNÉR • KODÉR

Jsem odmalička kreativní člověk a nevzdávám se jen proto, že něco nefunguje nebo nejde. Vždy najdu řešení. Ve Firmě 2.0 jsem pracoval na vývoji MioWebu. Dále se věnuji strategii a psychologii webů a také grafice.

MioWeb a já

MioWeb znám od jeho prvních krůčků, slov, kódů i šablon. S klidem proto mohu říci, že ho umím využít na 100 %. A možná i více, jako jeho programátor dokážu šablonu "ohnout" podle potřeb klienta.

MioWebu není jen o klikání, naučil mě nové druhy webdesignu a umožnil mi profesionálně růst. Pracuji s ním více než 4 roky a za tu dobu jsem vytvořil desítky webů a viděl stovky webů/MioWebů. Poznám, když někde něco schází a co potřebuje vylepšit.

Současnost

Dnes spolupracuji jako grafik a správce webů pro SmartEmailing, tvořím webové stránky klientům, kóduji různé mini aplikace k MioWebu nebo SmartEmailingu, provozuji aplikaci YourCover, tvořím unikátní systém E-kurz a kreslím grafiku pro bankovní systém.

A aby toho nebylo málo, rozvíjím vlastní projekty jako Editoo nebo Kluci v praxi.

 

Proč Kluci v praxi?

Za poslední roky jsem vidět tisíce webů a na prstech jedné ruky spočítám, které byly logické, pěkné a hlavně funkční. Bohužel, drtivá většina nesplňuje základní principy grafiky ani webové strategie, nevychází z potřeb klienta a tím zbytečně "dusí" projekt, který má prezentovat.

Proto jsem se rozhodl stát “Klukem v praxi” a předávat lidem důležité znalosti ze světa webů a grafiky.