Vít Schaffarczik

Dělám reklamy na Facebooku

Život bez Facebookové reklamy si už nedovedu představit. Nastavoval jsem kampaně ve více než 10 zemích světa na 3 různých kontinentech. Pomáhal jsem s facebookovou reklamou od nejmenších živnostníků, až po firmy s miliardovými obraty. Pojďme spolu najít tvé zákazníky na Facebooku!

Facebook a já

Ve světě Facebooku se pohybuji od roku 2015. Pamatuji si to dobře, v tomto roce se mi narodil syn a já musel začít řešit, jak uživit celou rodinu. Začínal jsem jako tvůrce obsahu pro startup Napka, který spadal pod investiční skupinu Rockaway. Byla to skvělá zkušenost, ale cítil jsem, že psaní článků, tvorba fotek a příspěvků pro mě není. Lákala mě cesta facebookové reklamy, používaní pojmů jako PNO, ROI, CTR, CPC, CPM, CR a podobně.

Šel jsem tomu naproti. Možná i díky štěstí jsem potkal Tomáše Mužíka ze Socialsprinters nebo Tomáše Zdražila z Investree a začal dělat první pořádné kampaně. Jméno Tomáš hraje v mém životě vůbec zajímavou roli. Můj taťka se jmenuje Tomáš a v mé kariéře mi nejvíce pomohli také dva Tomášové. Díky!

Současnost

Facebooková reklama je mým denním chlebem. Spravoval jsem kampaně pro nejmenší živnostníky přes firmy s milionovými obraty až po pár firem s obraty miliardovými. Se svými klienty za Facebook reklamu utratíme měsíčně necelých 200 tisíc. Mám za sebou kampaně na 3 různých kontinentech a ve více než 10 zemích světa.

Jsou to cenné zkušenosti, vidět, jak na stejnou reklamu reagují lidé z různých zemí, jako je Anglie, USA nebo Filipíny. Poznal jsem celou řadu zajímavých lidí a jsem neskutečně vděčný za každou novou spolupráci, ke které jsem přizván.

Proč Kluci v praxi?

Vždy mě lákalo sdílet a dělit se o své zkušenosti, zážitky a vědomosti s ostatními. Líbí se mi myšlenka předávat informace přímo z praxe a ukazovat lidem, co nám funguje. Jsem rád za možnost připojit se ke skvělému týmu, k lidem jako jsou Honza, Jirka, Dan a Vojta. Věřím, že máme potenciál vytvořit projekt, který bude předávat hodnotu a pomůže spoustě lidem s jejich aktivitami na internetu.